KÕNELEJAD

SAA UUSI IDEID JA VÄRSKE VAATENURK OMA ALA JUHTIVATELT EKSPERTIDELT

KÕNELEJAD

SAA UUSI IDEID JA VÄRSKE VAATENURK OMA ALA JUHTIVATELT EKSPERTIDELT

GLS’23 KONVERENTSIL KÕNELEVAD

Klikka pildil, et lugeda kõneleja kohta lisaks.

PÄEVA JUHIVAD

 Craig Groeschel

Life.Church rajaja ja vanempastor, kirjanik

Craig Groeschel, tunnustatud kui “juhtide juht”, on Life.Church’i rajaja ja vanempastor. Kogudus on tuntud eelkõige oma missioonipõhise lähenemise poolest, kasutades uusimaid tehnoloogiaid, et võimaldada Life.Church teenistusi vaadata nii veebis kui ka kohapeal rohkem kui 40 eri piirkonnas. Seeläbi jõutakse iganädalaselt üle 85 000 inimeseni. Nende poolt loodud YouVersion piiblirakendus, millel on üle poole miljardi allalaadimise üle maailma, on aidanud alates 2020. aasta tervishoiupandeemia algusest paljusid kogudusi. GLS-il kõneledes unistab Craig juhtide esilekerkimisest igas ühiskonna sektoris. Ta on New York Times’i enimmüüdud autor ning populaarse Craig Groeschel’i juhtimisteemalise podcasti saatejuht.

➡ GLS’23: JUHTIMISE TULEVIK ON USALDUS

Usaldus on eduka juhtimise alustala, ilma selleta on keeruline juhil eesmärkide saavutada ning oma visiooni ellu viia. Kuna ebausaldusväärsus on nüüdsesse ühiskonda justkui sisseprogrammeeritud, peavad juhid õppima uuel viisil oma meeskonna, kliendi ja sidusrühmadega usalduse loomist. Mõtle Craig Groescheliga kaasa, et uurida oskusi, mis on vajalikud usalduse loomiseks, võimaldades avatud ja ausat suhtlust, koostöö- ja innovatsioonikultuuri teket ning soodustades püsivate suhete hoidmist.

 Megan Marshman

Kõneleja, kirjanik, Willow Creek Community Church pastor

Ülemaailmselt tunnustatud kõnelejana kirikutes, konverentsidel ja ülikooli kabelites on Megan Fate Marshman juhtivaks hääleks praegusele põlvkonnale. Lõpetades teoloogiadoktori kraadi, on ta pastor Willow Creek Community Church’is ja naistetöö direktor Hume Lake Christian Camps laagrites. Ta juhatab naisi ka oma kodukirikus Arbor Road Long Beach’il Californias. Megan Marshman on hiljuti välja andnud piibliplaani “Beautiful Word Bible study: John”, kirjutanud raamatud “Meant for Good” ja “SelfLess” ning olnud kaasautoriks raamatule “7 Family Ministry Essentials” koos dr Michelle Anthonyga.

➡ GLS’23: MÕELDUD HEAKS

Jumal ei hoia meid katsumustest, vaid soovib meid nende kaudu muuta. Me ei tea seda ainult Pühakirjast, vaid võime seda näha omaenda eludest. Jumal soovib kasutada kõiki asju meie elus enda auks ja meie heaks, et muuta meid rohkem Jeesuse sarnaseks. Mis on Jumala hea plaan meie maailmale? Muudetud sina.

 Dr. Henry Cloud

Kliiniline psühholoog, juhtimisnõustaja, kirjanik

Dr. Henry Cloud on tunnustatud juhtimisekspert, kliiniline psühholoog ja New York Times’i enimmüüdud autor. Tema 46 raamatut, sealhulgas murrangulist “Boundaries”, on müüdud üle 20 miljoni eksemplari üle maailma. Tal on pikaaegne kogemus juhtimiskonsultandina, pühendades suurema osa oma ajast tegevjuhtide ja eri meeskondade koolitamisele, et parandada ettevõtte tootlikkust, juhtimisoskusi ja kultuuri.

GLS’23: USALDA

Usaldus on valuuta, mis juhib iga suhet. Oleme bioloogiliselt, neuroloogiliselt, emotsionaalselt, vaimselt ja psühholoogiliselt programmeeritud usaldama. Kuula Dr. Henry Cloud’i ja saa teada viis usalduse alustala, mis peaksid olema omal kohal igas suhtes, meeskonnas, äris või organisatsioonis. Dr. Cloud seletab lahti mudeli, kuidas teada, millal usaldust anda, millal seda hoida, kuidas seda teenida ning kuidas seda peale katkiminekut parandada.

 Albert Tate

Fellowship Church pastor, The Greatest Story, Inc. tegevjuht, kirjanik

Albert Tate on Fellowship Church asutaja ja peapastor Los Angeleses, Californias. Ta alustas oma teenistust pastorina Sweet Home Church’is Mississippis, kus teenis vaid mõnest perest koodnevat kogukoda. Seejärel asus Tate tööle ajaloolises Lake Avenue Church’is Pasadenas, Californias. Tundes Jumala kutset rajada uus kogudus, algatasid Albert ja tema abikaasa LaRosa Fellowship Church’i jaanuaris 2012. Koguduse lühikese eluaja jooksul on see silma paistnud oma evangeeliumikesksuse, mitmekultuurilisuse ja eri põlvkondadele mõeldud kirikuna. Albert on dünaamiline suhtleja, talle on südamelähedane Jeesuse Kristuse evangeeliumi jagamine nii kohalikul kui ka ülemaailmsel tasandil. Ta kuulub Azusa Pacific University, Global Leadership Network’i ja Global Church Planting Organization Stadia usaldusnõukogudesse. Albert on ettevõtte The Greatest Story, Inc. asutaja ja tegevjuht. Ta on raamatute “How We Love Matters: A Call to Practice Relentless Racial Reconciliation” ja “Disobedient God: Trusting a God Who Goes Off Script” autor.

➡ GLS’23: JUHTIDES KEERULISES PAIGAS

Kutse juhtida jõuab sageli meieni just kõige väljakutseid pakkuvamas keskkonnas. Siiski näeme juhte üles astumas, ilmutades vastupidavust ja äratades neis kriitilistes olukordades lootust. Oma kõnes pakub Albert Tate julgustust juhile, kes juhib keerulises, komplitseeritud ja valusas paigas.

 

 Ruti Einpalu

Juhtide coach, juhtimiskoolitaja, suhtlemistreener

Ruti Einpalu on juhtide coach ja juhtimiskoolitaja. Ruti on läbi viinud erinevaid juhtide koolitusi, mis on suunatud tulemuslikumale inimeste ja muutuste juhtimisele 18 aasta vältel. Ruti on coachina akrediteeritud tasemele PCC International Coaching Federation-i poolt. Samuti on Ruti suhtlemistreener. Rutil on tippjuhi kogemus jaepanganduse direktorina Hansapangas, Draamateatri direktorina ja Rahvusvahelise Arvo Pärdi Keskuse rajajana. Keerulised vestlused on Ruti lemmikteema, alustades arenguvestlustest ja tagasisidest lõpetades juhtide arenguprogrammidega.

Loe lisaks https://rutieinpalu.com/

➡ GLS’23: JUHITMISE IMEVÄGI

Mis see coaching ikkagi on? Kas selles peitub tõesti mingi imevägi ja kuidas seda parimal viisil inimeste eludesse suunata? Oleme loodud suhetesse teiste inimestega ja üksteist toetavad suhted aitavad meil jõuda paremate eesmärkideni. Sellest ja paljust muust me sessioonis kuulemegi.

 Erin Meyer

INSEAD professor, kirjanik

Erin Meyer on kirjutanud koos Netflixi tegevjuhi Reed Hastingsiga “No Rules Rules: Netflix and the Culture of Reinvention”, mis on nomineeritud Financial Times’i poolt 2020. aasta parima ärikirjanduse tiitlile ning New York Times’i bestseller. Ta on ka raamatu “The Culture Map” professor INSEAD-is. Tema tööd on ilmunud Harvard Business Review’s, The New York Times’is ja Forbes.com’is. 2021. aastal valiti Erin Thinkers50 poolt kolmandat korda üheks maailma 50 mõjukaimaks ärimõtlejaks.

➡ GLS’23: EDENDADES TAASLEIUTAMISKULTUURI

Kuidas luua organisatsioonikultuuri, mis peab vastu äpardustele, majanduslikule ebakindlusele ja kiiresti muutuva maailma väljakutsetele? Mõtle Erin Meyeriga kaasa, kui ta jagab praktilisi teadmisi koos Netflixi asutaja Reed Hastingsiga tehtud analüüsist, uurides, kuidas arendada töökeskkonda, mis soodustab loovust ja mõjutab kohanemisvõimet. Erin õpetab meid hindama eelkõige inimest ning seejärel arengut, väärtustama efektiivsuse asemel innovatsiooni ning juhtima vastavalt kontekstile, mitte kontrollihimust. Kõnes tutvustatakse ebaharilikke lähenemisviise, tuues välja teaduspõhise süstemaatilise meetodi ettevõtte kultuuri loomiseks ja tugevdamiseks, mis soodustab jõudlust, kiirust ja paindlikkust kogu organisatsioonis.

 

 Patrick Lencioni

The Table Group looja ja president, kirjanik

Patrick Lencioni on The Table Group’i asutaja ja president – ettevõte, mis on pühendunud ideede, toodete ja teenuste pakkumisele organisatsioonidele, et parandada meeskonnatööd, luua süsteemi ja suurendada töötajate kaasatust. Lencioni kirg organisatsioonide ja seal töötavate inimeste vastu kajastub tema kirjutistes, esinemistes ja juhtimiskonsultatsioonides. Ta on 12 enimmüüdud raamatu autor, mida on kokku müüdud 7 000 000 eksemplari. Tema enam kui 20 aastat tagasi kirjutatud raamat “The Five Dysfunctions of a Team” püsib endiselt nimekirjade tipus. Tema viimane raamat “The Six Types of Working Genius: A Better Way to Understand Your Gifts, Your Frustrations and Your Team” ilmus septembris 2022 ning on mõeldud aitama inimestel leida rõõmu ja energiat oma töös. Ta on ka populaarse äripodcasti “At the Table with Patrick Lencioni” juht.

➡ GLS’23: VAPRUS SÄÄRASEL AJAL

Kuna maailm on muutumas üha keerulisemaks, lõhestatumaks ja ebakindlamaks, peavad juhid nendes väljakutsetes navigeerima ja langetama raskeid otsuseid, mis nõuavad mõtteviisi muutmist. Uue nägemusega julgelt juhtimisest ja toetudes 25 aasta pikkusele nõustamiskogemusele nii juhtidele kui ka meeskondadele üle maailma, jagab Pat oma teadmisi ja tarkust selle kohta, kuidas jääda truuks oma väärtustele ning soodustada usaldusele ja koostööle rajatud kultuuri. See kõne julgustab sind astuma edasi, võtma riske ning eesmärgistatult juhtima, isegi säärasel ajal kui praegu.

 Dallas Jenkins

“The Chosen” sarja looja, lavastaja ja kaasautor

25-aastaselt produtseeris Dallas Jenkins filmi “Hometown Legend”, mis avaldati Warner Brothersi poolt. Viimase 20 aasta jooksul on ta lavastanud ja produtseerinud veel üle tosina mängu- ja lühifilmi nii Universalile, Lionsgate’ile, Pureflixile, Hallmark Channelile kui ka Amazonile. Praegu kirjutab, lavastab ja produtseerib ta kõigi aegade suurimat ühisrahastatud meediaprojekti, mitmehooajalist sarja Jeesuse elust nimega “The Chosen”. Ülemaailmselt üle 520 miljoni vaatamise saanud “The Chosen” on kõigi aegade suurim fännide poolt toetatud meelelahutusprojekt. Sarja on võimalik vaadata suurtel voogedastusplatvormidel nagu Amazon Prime, Netflix ja Peacock, samas on kõik hooajad tasuta saadaval ka The Chosen mobiili- ja TV-rakendustes. Sarja on tõlgitud üle 50 keelde.

➡ GLS’23: JUHTIDES VALITUID

On teada, et meie lemmikfilmide ja telesaadete edu saladuseks on tihti tõhus juhtimine. Dallas Jenkins jagab, kuidas ta suutis hittsarja “The Chosen” loojana muuta oma suurima läbikukkumise uskumatult mõjuva teekonna alguseks. Vestlusest saad praktilisi nippe, kuidas keskenduda kõige olulisemale, luua konflikte varakult lahendav keskkond, ning kuidas on võimalik tegutseda oma meeskonna ja organisatsiooni “immuunsussüsteemina”.

 Lembit Peterson

Lavastaja, näitleja, teatripedagoog

Lembit Peterson on Eesti lavastaja, näitleja ja teatripedagoog. Olles loonud lavastusi pea 50 aastat, on Peterson töötanud nii Noorsooteatris, Ugalas kui ka Eesti Draamateatris. 1994. aastal asutas Peterson stuudioteatri Theatrum, mille kunstiline juht ja lavastaja on ta tänaseni. Peterson on pikalt töötanud õppejõuna ning olnud Eesti Muusika ja Teatriakadeemia lavakunstikooli juhataja.

 

➡ GLS’23: PANEELDISKUSSIOON “MIS ON MISSIOONI MISSIOON” (Helle Liht, Lembit Peterson, Maiko Kesküla)

Me soovime luua oma eluga väärtust ja elada tähenduslikult. Milline aga on tähenduslik elu, kas ainult selline, mis muudab maailma või võib iga inimene leida tähendusliku missiooni oma elule? Kuidas me leiame sellise missiooni? Me täidame erinevaid missioone, aga vahel avastame ennast küsimas: “Miks ma teen seda, mida ma teen?” Kas see on normaalne enesekriitika või suurem identiteedikriis? Enda leidmine missioonis ja missiooni leidmine endast aitavad meil elada tähenduslikult iga päev. Kas missioonitundlikkus on aga üldse vajalik või oleks parem lihtsalt kulgeda ja vaadata, mida elu toob? Selles vestluses osalejad on pühendanud oma elu missioonidele, mis loovad tähendust ühiskonnas laiemalt. Kuuleme haaravat arutelu teemal, kuidas elada nii, et iga päeva mõju ulatuks kaugemale ja samal ajal oleks väärtuslik just selles hetkes.

 James Clear

Habits Academy looja, kirjanik

James Clear on harjumuste kujundamise ekspert. Tema New York Times’i menuk “Atomic Habits” on müünud üle 10 miljoni eksemplari üle maailma ja tõlgitud rohkem kui 50 keelde. Samuti on see 2021. aasta Amazoni enimmüüdud raamat. Clear on tuntud oma võime poolest lihtsustada keerukad teemad käitumismustriteks, mida saab kergesti igapäevaelus ja töös rakendada. Cleari iganädalast uudiskirja “3-2-1” on tellinud üle 1 miljoni inimese. Ta on teinud ettekandeid Fortune 500 ettevõtetes, sealhulgas Microsoft, Facebook ja Google. Tema töö on olnud esile tõstetud Time’is, The New York Times’is, The Wall Street Journalis ja saates CBS This Morning.

➡ GLS’23: KASUTADES ÄRA AATOMHARJUMUSTE JÕUDU

Meie edu on meie igapäevaste harjumuste tulemus. Iga langetatud otsus suunab meid kellekski saama. James Clear on spetsialiseerunud aitama meil mõista tulemuste taga peituvat protsessi ja näha pisikeste muudatuste väärtust, mis toovad märkimisväärseid tulemusi. Cleari kõnest on kasu nii tegevjuhile, vabatahtlikule kui ka üliõpilasele – ta seletab lahti teaduspõhise mudeli, kuidas iga päev paremaks saada, seletab lahti harjumuste neli seadust ja aitab määratleda, kuidas harjumused elus tegelikult toimivad.

 Ago Lilleorg

EKNK piiskop, Kaitseväe peakaplan

Ago Lilleorg on üle 30. aasta olnud vaimulik ja teeninud nii kirikujuhina, koguduse pastorina kui kaitseväe kaplanina. Praegu töötab ta Eesti Kaitseväe peakaplani ametis. Samuti uurib ta Tartu Ülikooli doktoriõppe raames Eesti kasvavaid kogudusi, mille eesmärk on avastada koguduse sees peituvat misjoni potentsiaali. Ago on eest vedanud mitmeid koolitusega ja koguduse rajamisega seotud ettevõtmisi Eestis ja kaugemal. Ago on piiskop Eesti Kristlikus Nelipühi Kirikus.

 

➡ GLS’23: KUIDAS PÕLEDA, AGA MITTE ÄRA PÕLEDA

Üldiselt on juhtidele omane kõrge positiivne motiveeritus ja tugev kirg, mis aitab nendel kaasata inimesi püstitatud ülesannete täitmisel. Kirg on tugev emotsioon, mis üheltpoolt toetab juhti tema töös, kuid teisalt võib ka põhjustada juhi väsimist ja läbi põlemist. Minu teemaks on: “Kuidas juhina lasta oma sisemisel kirel nii põleda, et see läbi ei põletaks?”

 

 Erwin McManus

Pastor, kirjanik, avalik esineja

 Erwin Raphael McManus on “mõttearhitekt”, auhinnatud autor ja kunstnik. Tema raamatuid on müüdud üle miljoni eksemplari ning need on tõlgitud enam kui 12 keelde. Mõttearhitektina on McManus viimased 30 aastat nõustanud ja treeninud tegevjuhte, professionaalseid sportlasi, kuulsusi, miljardifirmasid, ülikoole ja maailma liidreid. Ta on pühendunud aitamaks inimestel hävitada oma seesmised piirangud ja avastada endas geenius. Tema uus raamat “Mind Shift: It Doesn’t Take a Genius to Think Like One” ilmus 2023. aasta oktoobris .

➡ GLS’23: MÕTTEMUUTUS

Miks mõned inimesed saavutavad edu, hoolimata kõigist vastuoludest? Miks teised saavutavad mõeldamatu, ent seejärel näevad, kuidas nende elu käest libiseb? Kas on olemas vaimseid struktuure ebaõnnestumiseks ja eduks? Vaimsel vastupidavusel, selgusel ja tervisel on ühine nimetaja: teekond algab sinu mõtetes. Kuula, kuidas Erwin McManus jagab oma mõtteid vaimsetest raamistikest, mis omakorda loovad kõrgete tulemuste ja täieliku vastupidavuse saavutamiseks vajalikud struktuurid.

  Peep-Ain Saar

Arco Vara Kinnisvarabüroo partner ja juhatuse liige, ettevõtja

Peep Saar on olnud pastor ja ettevõtja. Ta omandas hariduse IT ja tehnoloogia valdkonnas, kuid tal on ka teoloogia haridus. Peep on juhtinud nii start-up meeskondi kui olnud traditsiooniliste organisatsioonide tegevjuht. Peale Tartu Ülikooli lõpetamist asutas Peep tüüpilise IT-tudengifirma, seejärel töötas ta ühes Eesti esimestest start-up’idest Reach-U, arendades asukohapõhiseid mobiilirakendusi. Peep juhtis meeskonda, mis rajas 2006 aastal Risttee koguduse, kus ta oli pastor 13 aastat. Viimase viie aasta jooksul on ta olnud üks Arco Vara Kinnisvarabüroo partneritest ja juhatuse liikmetest. Tema hobi on start-up’idega tegelemine – praegu on ta osa LUVVY meeskonnast. Peep on abielus ja tal on kolm teismelist last.

➡ GLS’23: ELLUJÄÄMISE KUNST: ELLUJÄÄMISEST EDUKUSENI

Oleme loonud endale täiusliku illusiooni, et meie elud on meie kontrolli all. Kuid me kõigi elus tuleb hetki, mil see illusioon puruneb kildudeks.
Siiski – kõigi kontrollimatute tegurite keskel on asju, mis on meie teha ja juhtida. Oma elu jooksul olen avastanud, et on kolm olulist asja, mida me saame ja absoluutselt peame tegema, et ellu jääda. Kuid rohkemgi veel – nende põhimõtete järgimine aitab meil liikuda lihtsalt ellujäämisest tähendusrikka edukuseni.

 Maiko Kesküla

Sõbralt Sõbrale kaupluseketi tegevjuht, Paide Arvamusfestivali eestvedaja

Maiko on pärit Eestimaa südamest Paidest ja on Järvamaal kui kaugemalgi tuntud kodanikuaktivist, kes on muuhulgas üks Arvamusfestivali käimatõmbajatest ja Paide Ruumieksperimendi eestvedajatest. Maiko on tegelenud kohaliku kogukonna ja avalike teenuste ning arenguplaanide koostamisega üle 15 aasta. Ühe viimase suurema tööna valmis Maiko juhtimisel Kesk-Eesti innovatsioonikeskuse kontseptsioon. Alates 2023 aastast juhib Maiko sotsiaalse ettevõtte Sõbralt Sõbrale kaupluste ketti.

➡ GLS’23: PANEELDISKUSSIOON “MIS ON MISSIOONI MISSIOON” (Helle Liht, Lembit Peterson, Maiko Kesküla)

Me soovime luua oma eluga väärtust ja elada tähenduslikult. Milline aga on tähenduslik elu, kas ainult selline, mis muudab maailma või võib iga inimene leida tähendusliku missiooni oma elule? Kuidas me leiame sellise missiooni? Me täidame erinevaid missioone, aga vahel avastame ennast küsimas: “Miks ma teen seda, mida ma teen?” Kas see on normaalne enesekriitika või suurem identiteedikriis? Enda leidmine missioonis ja missiooni leidmine endast aitavad meil elada tähenduslikult iga päev. Kas missioonitundlikkus on aga üldse vajalik või oleks parem lihtsalt kulgeda ja vaadata, mida elu toob? Selles vestluses osalejad on pühendanud oma elu missioonidele, mis loovad tähendust ühiskonnas laiemalt. Kuuleme haaravat arutelu teemal, kuidas elada nii, et iga päeva mõju ulatuks kaugemale ja samal ajal oleks väärtuslik just selles hetkes.

 Jakob Gill

Produktiivsusklubi koolitaja, Ruut koguduse pastor

Positiivne ja süsteemne perfektsionist, kes on aidanud rohkem kui 100 ettevõttel aega paremini kasutada. Lisaks on ta juhtinud erinevaid meeskondi ning näidanud säravaid tulemusi müügimaailmas. Jakob tegutseb aktiivselt pulmaisana ja juhib Tartu Ruut kogudust. Ta väärtustab väga ühist aega perekeskel.

 

➡ GLS’23: HOIDES FOOKUST

Kui palju aega ja energiat kaotad iga päev, sest keegi röövib Sinu tähelepanu? Me mõistame sind. Raske on hoida fookust olulisel. Eriti kui Sind tabavad telefonikõned, planeerimata koosolekud, pidevad sõnumid ja meilid. Ja loomulikult kolleegid, kes küsivad “On Sul 5 minutit aega?” Noh, viis minutit ju ikka on… aga oota. Veel üks ootamatu kliendikohtumine, kiire kiri ja avastad, et õhtu ongi käes. Ja päriselt kõige tähtsama projektiga tegelemine jäi jälle pooleli. Kuhu see välja viib? Seminaris õpid, kuidas kaitsta fookust, et kõige olulisemad asjad tehtud saada.

 Tõnu Lehtsaar

Religiooni- ja suhtlemispsühholoog, koolitaja

Professor Tõnu Lehtsaar on religiooni- ja suhtlemispsühholoog. Praegu töötab ta Tartu Ülikoolis töötajate nõustaja-kaplani ametikohal. Religioonipsühholoogias on tema tegemisteks asjakohased uurimistööd ja religioonipsühholoogia õpetamine Tartu Ülikoolis. Suhtlemisvallas teeb ta koolitusi asutustele ja organisatsioonidele. Tõnu Lehtsaar on Tartu Kolgata Baptistikoguduse liige.

➡ GLS’23: OMADEGA PUNTRAS (Tõnu Lehtsaar, Aleksander Pulver)

Meid ümbritsev mõjutab meie sisemaailma. See, mida näeme enda ümber ja ise kogeme sisendab meile rahulolematust või rahulolu. Sageli kogeme ebaõiglust, mis sisendab meisse vimma. See hakkab salakavalalt mõjutama ka meie suhteid ja suhtumist. Sageli on just see põhjus, miks me ise endaga ja teistega puntrasse satume. Vastukaaluks tuleb meil õppida leidma ja ammutama endasse tänulikkust. Tänulikkusel on imevägi meie elupundarde lahti harutamisel.

 Aleksander Pulver

Tallinna Ülikool, isiksusepsühholoogia dotsent

Aleksander Pulver oli kuni 2000 aastani Tartu ülikoolis psühholoogia õppejõud, praegu on ta Tallinna ülikooli Loodus- ja terviseteaduste isiksusepsühholoogia dotsent, kelle tegevus on seotud psühholoogia eriala õpetamise ja juhendamisega kolmel haridusastmel. Teadusuuringud on erinevates valdkondades, nagu käitumuslikus neuroteadustes, isiksuse omaduste väljendumine käitumises ja eriti viimasel ajal positiivses psühholoogias. Pulver on kuulunud ja kuulub erinevatesse ülikooli juhtkogudesse. Aleksander Pulver on Tallinna Oleviste koguduse liige.

 

➡ GLS’23: OMADEGA PUNTRAS (Tõnu Lehtsaar, Aleksander Pulver)

Meid ümbritsev mõjutab meie sisemaailma. See, mida näeme enda ümber ja ise kogeme sisendab meile rahulolematust või rahulolu. Sageli kogeme ebaõiglust, mis sisendab meisse vimma. See hakkab salakavalalt mõjutama ka meie suhteid ja suhtumist. Sageli on just see põhjus, miks me ise endaga ja teistega puntrasse satume. Vastukaaluks tuleb meil õppida leidma ja ammutama endasse tänulikkust. Tänulikkusel on imevägi meie elupundarde lahti harutamisel.

 Helle Liht

Euroopa Baptistiföderatsiooni asepeasekretär

Helle Liht on Euroopa Baptistiföderatsiooni asepeasekretär. Selles ekletilises ja väga mitmetahulises rollis on Helle töö üheks aspektiks Euroopa, Lähis-Ida ja Kesk-Aasia humanitaar- ja arenguprojektide toetamine ja rahastamise koordineerimine. Viimased kaks aastat ongi läinud suures osas Ukraina Baptistiliidu humanitaarprojektide toetamise tähe all. Hariduselt on Helle teoloog ja peab vahetevahel loenguid Kõrgemas Usuteaduslikus Seminaris ökoteoloogia ning kiriku ja ühiskonna teemadel.

 

➡ GLS’23: PANEELDISKUSSIOON “MIS ON MISSIOONI MISSIOON” (Helle Liht, Lembit Peterson, Maiko Kesküla)

Me soovime luua oma eluga väärtust ja elada tähenduslikult. Milline aga on tähenduslik elu, kas ainult selline, mis muudab maailma või võib iga inimene leida tähendusliku missiooni oma elule? Kuidas me leiame sellise missiooni? Me täidame erinevaid missioone, aga vahel avastame ennast küsimas: “Miks ma teen seda, mida ma teen?” Kas see on normaalne enesekriitika või suurem identiteedikriis? Enda leidmine missioonis ja missiooni leidmine endast aitavad meil elada tähenduslikult iga päev. Kas missioonitundlikkus on aga üldse vajalik või oleks parem lihtsalt kulgeda ja vaadata, mida elu toob? Selles vestluses osalejad on pühendanud oma elu missioonidele, mis loovad tähendust ühiskonnas laiemalt. Kuuleme haaravat arutelu teemal, kuidas elada nii, et iga päeva mõju ulatuks kaugemale ja samal ajal oleks väärtuslik just selles hetkes.